Teslim ve İade Şartları

Teslim ve İade Şartları

Sitemiz, okur, özyayıncı yazar ve hizmet sağlayıcıların haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, Sitemizde alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Unutulmamalıdır ki, “Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap ve (e-kitap) dahil dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır.
Ancak, yukarıdaki madde kapsamı dışında kalan ürünler için;

İade Süresi (Cayma Hakkı) Kaç Gündür?

Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının on dört günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir. 
Cayma hakkının kullanılması için Alıcı tarafından on dört günlük süre içinde moc.yrotilbup|ketsed#moc.yrotilbup|ketsed elektronik posta adresine bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 4. Madde hükümleri çerçevesinde ve işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.publitory.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, içeriğinin hasar görmemiş olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusur oranında Satıcının zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, ePUB veya PDF formtlarında e-kitap ve kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca,

  • Tüketicinin istekleri ve talepleri doğrultusunda hazırlanan ePUB veya PDF formatında e-kitap dizgi hizmetlerine ilişkin sözleşmeler.
  • Tüketicinin istekleri ve talepleri doğrultusunda dijital veya ofset yöntemiyle basılmak üzere hazırlanan kitabın dizgi hizmetlerine ilişkin sözleşmeler.
  • Tüketicinin istekleri ve talepleri doğrultusunda kitabın reklam ve tanıtımı amacıyla dijital mecralarda kurgulanan reklam ve tanıtım yönetimine ilişkin sözleşmeler.
  • Kusurlu olmadan teslim edilen ancak tesliminden sonra kapak, cilt ve sayfalarında yırtılma, yıpranma ve kusur bulunan numune baskı veya bandrollü basılı kitap teslimatlarına ilişkin sözleşmeler, 
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler. 
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

Nasıl iade edeceğim?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi moc.yroyilbup|ketsed#moc.yroyilbup|ketsed elektronik posta adresine bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Güven duyduğunuz bir Kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Tarafımıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Ürünün iadesi durumunda sizden ricamız ürünü iade nedeninizi bize belirtmenizdir.
 

Teslimat Bilgileri

Sitemizde kategorilerinde sunulan ürünlerin farklı özellikleri nedeniyle taşıma ve teslimat koşulları zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License