Profil Yaratma

Profil tanıtımı ne anlama geliyor?

Profil tanıtımı, kendinizi ve bu sitedeki olası katkılarınızı tanıttığınız alandır. Edebi bir otobiyografik tanıtımdan tutun da "Kapak tasarımcısı mı arıyorsunuz? O benim işte!" yollu pratik bir tanıtıma kadar uzanabilir. Tamamen size kalmış bir anlatım biçimi kullanabilirsiniz.
Bu tanıtım yazısı, açık profil sayfanızda adınız ve profil resminizin hemen altında yer alacaktır. Bu alanı doldururken, topluluğun sizi nasıl tanımasını istediğinize bağlı olarak biraz zaman ayırmanızı öneririz.

Ülke ve Dil seçimi önemli mi? Neden?

Ülke seçimi, siteyi normal şartlarda kullanırken ikamet ettiğiniz ülkeyi belirlemektedir. Sitede, vergi, ödemeler gibi bazı parametreler ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte olduğundan bu seçimi doğru yaptığınızdan emin olun. Bu seçim, sistemin kullanıcı geo-lokasyonuyla ilgili yaptığı belirlemeye de uyumlu olmalıdır.
Dil seçimi ise arabirimin dili ve varsayılan dükkan ayarını belirlemektedir. Dükkan, kitapları dillere göre ayırarak gösterir. Varsayılan dükkan dil ayarı, profilde belirlediğiniz dil seçeneğidir. Yani profilinizde hangi dili seçtiyseniz dükkan, o dildeki kitaplarla açılacaktır. Dükkan dil ayarını dükkan içinden de her an değiştirebilir ve başka bir dildeki kitaplara erişebilirsiniz.

Roller ne anlama geliyor?

Sitedeki etkinliğinizi ve diğer üyelere olası katkılarınızı yansıtacak bir veya daha çok rol belirleyebilirsiniz. Örneğin, eğer diğer seçmiş olduğunuz rollere ek olarak "editör" rolünü seçtiyseniz (ve bu yetiye gerçekten sahip olduğunuzu varsayarsak), otomatik olarak editörler gurubuna (loncasına) dahil olacak, bu gurubun duvarına paylaşımlarda bulunabilecek, başka editörlerin paylaşımlarını okuyabileceksiniz. Kitabına editör arayan yazarlar, diğer editörlerle birlikte profilinize kolaylıkla erişebilecek, sizinle iletişime geçebilecektir. Editörlere yönelik iş teklifleri de posta kutunuza ulaşıyor olacaktır.

Rollerin daha detaylı açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Birden fazla Rol seçmek mümkün mü?

Evet. İnsan yetenekleri sınır tanımadığı gibi Publitory'deki mevcut roller arasından seçmekte de bir sınır yok. Yeter ki seçimlerinizde gerçekten bir uzmanlık sahibi olun. Gerçekte uzmanı olmadığınız Rolleri seçerek katkıda bulunacağınız başka üyeleri yanıltmak sadece olumsuz yorumlar almanızı ve sitedeki güvenirliğinizi zedeler.

Kitaplarımda yazar adı olarak hangi isim çıkacak?

Profil seçeneklerinizde ad ve soyad olarak geçen alanlar, aynı zamanda varsayılan yazar adı olarak Publitory'de yarattığınız kitaplara yansıyacaktır. Google+ veya Facebook'dan gelen ad ve soyadı olduğu gibi bırakabilir veya profilinizde değiştirebilirsiniz. Ancak, profilinizde hangi ad, soyad kayıtlıysa, yarattığınız kitapların yazar adı da o olacaktır.

Birden fazla yazar adıyla kitap yayınlayabilir miyim?

Hayır. Publitory'de kişisel hesaplar sadece bir yazar adıyla kitap düzenleyebilir. Kişisel hesabınızdan yayınlanan her kitabın yazar adı aynı olmaktadır. Kısaca bir üye - bir yazar adı.

Mahlas veya kalem adı kullanarak kitap yayınlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Eğer bir müstear isimle (mahlas) kitap yayınlamak istiyorsanız Google+ veya Facebook'da mahlasınızla bir hesap açıp o hesapla Publitory'de yeni bir hesap yaratabilirsiniz. Böylelikle profil resminiz, profil ad ve soyadınız ve dolayısıyla yazar adınız gerçek kimliğinizi yansıtmayacaktır.

Mahlas kullanırsam gerçek kimliğim ne kadar gizli kalır?

Mahlas kullanarak kitap yayınlamak için Publitory'ye geçerli bir banka hesap bilgisi sağlamanız zorunludur. Publitory, bu bilgiyi yasal bir yaptırım olmadığı müddetçe üçüncü taraflara asla açıklamamaktadır. Bu konudaki yükümlülüklerimizin detaylarına Gizlilik Koşulları belgesinden ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Birden fazla hesap açabiliyor muyum?

Publitory'de birden fazla hesap açabilir ve hepsini tek bir kişisel banka hesabına bağlayabilirsiniz. Farklı hesaplarda biriken geliriniz ayrı ayrı hesaplanarak aynı banka hesabına yatırılacaktır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License